Menu Zamknij

Foki skitourowe Colltex, Contour - sprzedaż, docinanie

Jeżeli szukasz miejsca, w którym będziesz mógł kupić, dociąć lub serwisować foki skitourowe, dobrze trafiłeś! Centrum Testowe StawarSki – rent & service oferuje foki skitourowe na sprzedaż takich marek jak: Colltex, Contour, Atomic, Salomon. W naszym serwisie będziesz mógł poznać różnice między dostępnymi modelami, a nasi pracowicy pomogą w odpowiednim doborze foki skitourowej do twoich potrzeb.

Foki ski tour – moher, mix, czy syntetyk – co wybrać?

Jeżeli nie jesteś pewien jaka foka skitourowa będzie dla Ciebie odpowiednia, śpieszymy z odpowiedzią! Istnieje wiele rodzajów fok skiturowych. Różnią się one od siebie użytym włosiem oraz klejem. Wyróżniamy podział ze względu na materiał na 3 rodzaje fok skitourowych różniących się od siebie parametrami, włosiem. W skrócie:

 • Foka Skitour Moherowa – foka z krótkim włosiem, jak sama nazwa mówi, jest wykonana z moheru. Na podejście jest zdecydowanie szybsza, ze względu na niższe tarcie występujące między podłożem, a warstwą materiału. Dużym minusem jest jednak jej żywotność. Foka podatna jest na wycieranie przy dużej częstotliwości użytkowania. Dodatkowo jeżeli przejdziemy na niej po np.: kamieniu, lub gałęziach, może się zdecydowanie szybciej zniszczyć. Polecana jest dla osób, które potrzebują jak najszybciej dostać się na górę lub dla osób z szerszymi nartami, ze względu na łatwość przy podejściu.
 • Foka Skitourowa Mix – jest to nic innego jak połączenie moheru oraz syntetyku. W różnych proporcjach, zwykle około 30/70. Jest to najbardziej uniwersalna foka ski turowa dla praktycznie każdego. Zarówno początkującego jak i osób zaawansowanych. Nie jest tak “szybka” jak foka, której włosie jest wykonane w 100% z moheru, lecz jej żywotność jest zdecydowanie dłuższa. Jest również bardziej odporna na ścieranie niż poprzednik.
 • Foka Ski tour Syntetyk – 100% syntetyk, gdzie nie dodano moheru. Jest to foka przeznaczona dla osób, które cenią sobie żywotność. Bardzo wytrzymała nadaje się idealnie dla początkujących skitourowców, lub dla kogoś, kto potrzebuje foki, której użyje w trudnych warunkach. Minusem jest jej poślizg, foka będzie zdecydowanie wolniejsza od typowo moherowej oraz trochę mniej, lecz nadal wolniejsza od najbardziej uniwersalnego mixu syntetyku i mohera.

Kliknij tutaj i sprawdź możliwość kontaktu lub dojazdu do naszego serwisu ski tour Zakopane, aby dowiedzieć się więcej informacji o fokach skitourowych. Odwiedź nasz lokal i sam przekonaj się o różnicach dzięki możliwości zobaczenia oraz dotyku różnych rodzajów fok.

Docinanie fok skitourowych Zakopane

Jeżeli zakupiłeś foki skitourowe i nie wiesz jak je dobrze dociąć, lub zastanawiasz się nad kupnem z usługą docięcia foki skitur skorzystaj z usług naszego serwisu! Docinamy foki na szerokość oraz długość. Oferujemy również zaczepy końcowe oraz początkowe. Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 18 20 115 05 lub odwiedź nasz punkt stacjonarny w Zakopanem!

Kliknij tutaj, a zostaniesz przeniesiony na stronę naszego serwisu narciarskiego oraz skitourowego. Skorzystać możesz z takich usług jak:

 • Ostrzenie
 • Smarowanie
 • Wklejanie części ślizgu
 • Zalewanie ubytków
 • Nakładanie struktur narciarskich
 • Wklejanie krawędzi bocznych
 • Montaż wiązań ski tourowych dla takich marek jak: Salomon, Atomic, Dynafit, Marker, ATK i wiele wiele innych.
 • Docinanie fok skiturowych po szerokości jak i długości
 • Wymiana regeneracja kleju na fokach skitur
 • Bootfitting – wygrzewanie butów narciarskich, odbarczanie, poszerzanie, sprzedaż wkładek oraz akcesoriów Sidas

Oryginalne foki skitour Atomic Backland, Salomon MTN

W ofercie naszego serwisu skitour można znaleźć oryginalnie docięte foki Skitour od producentów Atomic oraz Salomon. Foki z oryginalnymi zaczepami przednimi oraz tylnimi, różne szerokości oraz długości. Modele takie jak:

 • Atomic Backlnad: długość 151, 158, 164, 172, 179, szerokości 85 oraz 95.
  • Salomon MTN: długośc 153, 161, 166, 169, 174, 177, 182, 184, 188, szerokości 86, 88, 95, 96

Salomon MTN 86, 88, 95, 96, Atomic Backland 85, 95, w różnych długościach dostępne są do sprzedaży w Centrum Testowym StawarSki – rent & service.