Kolejna witryna oparta na WordPressie

Centrum Testowe StawarSki - wypożyczalnia nart Zakopane

Wypożyczalnia czekanów turystycznych i ski tourowych Zakopane

Zimowe wycieczki górskie w trudniejszym terenie wymagają odpowiedniego sprzętu. Oprócz dobrych raków turystycznych oraz lawinowego ABC przyda Ci się jeszcze czekan! Podczas kryzysowej sytuacji czekan turystyczny lub ski tourowy daje Ci możliwość asekuracji podczas gdy stracisz przyczepność i zaczniesz się zsuwać. Czekan w tym momencie może posłużyć jako hamulec. Dodatkowo może posłużyć jako punkt podparcia podczas bardziej wymagających wycieczek.

Cennik

Sprzęt Cena za dzień
Czekan turystyczny/skitour 30zł

Jakie czekany można u nas wypożyczyć?

Czekany jak i raki, które można u nas wypożyczyć pochodzą od włoskiego producenta sprzętu górskiego oraz wspinaczkowego Grivel. Firma dzięki swojemu 200 letniemu doświadczeniu tworzy sprzęt sprawdzony oraz wytrzymały.

Nasza wypożyczalnia oferuje klientom tylko i wyłącznie sprawdzony sprzęt najwyższej półki. Taki właśnie są turystyczne lub ski tourowe, skiturowe czekany Grivel.

Czekany, które można wypożyczyć w naszym punkcie w Zakopanem:

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego Zakopane

Turystyczny czekan Grivel

Turystyczny czekan Grivel

Czekan skitourowy, ski tour Grivel

Czekan skitourowy, ski tour Grivel

Jaki czekan dla mnie? Turystyczny czy skitourowy?

Nie wiesz jaki czekan będzie dla Ciebie odpowiedni? Czekan turystyczny sprawdzi się idealnie na piesze zimowe wędrówki. Dzięki swojemu dłuższemu trzonowi często będzie używany jako asekuracja oraz punkt podparcia podczas długiej wycieczki. Z drugiej strony jeżeli masz zamiar zjeżdzać na nartach skitourowych /zobacz naszą ofertę nart skitour/ z bardzo stromych zboczy i potrzebujesz coś co pomoże Ci zapewnić punkt podparcia podczas wchodzenia oraz zjazdu wyborem będzie dla Ciebie czekan ski tourowy. Zdecydowanie mniejszy i lżejszy z minimalnym zagięciem trzonu, który pomoże Ci wejść na ośnieżone szczyty.

 

Czy istnieje możliwość rezerwacji czekanów w waszej wypożyczalni?

Oczywiście! Nasi klienci mogą skorzystać z darmowej rezerwacji sprzętu górskiego oraz narciarskiego

Czy czekan i raki są mi potrzebnę gdy wychodzę w Tatry?

Jeżeli wybierasz się niezobowiązująco w bardzo niskie partie gór takie jak doliny to raczki, a nie raki mogą okazać się lepszym wyborem. Lekkie, wytrzymałe gumowe raczki, które dzięki swoim mniejszym stalowym kolcom zapewnią przyczepność i bezpieczeństwo podczas wycieczki. Czekan również nie będzie potrzebny, lecz pamiętaj, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w wyższych partiach gór to nie ma półśrodków. Porządne i sprawdzone raki (koszykowe, półautomatyczne lub automatyczne) jak i czekan to podstawa bezpieczeństwa w górach. To dzięki nim możesz zdobywać zimowe górskie szczyty. Dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa polecamy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt aby zminimalizować ryzyko wypadku!

 

Jaki sprzęt jest wymagany podczas zimowych wycieczek w Tatry?

Oprócz podstaw takich jak odpowiedni ubiór, po asortyment w postaci zapasów jedzenia i wody nie można zapomnieć o specjalistycznym sprzęcie, który zwiększa nasze bezpieczeństwo w górach. Poza wyżej wspomnianymi rakami oraz czekanami, bardzo ważne podczas zimowych wycieczek górskich jest lawinowe ABC. To właśnie dzięki detektorowi lawinowemu dajesz możliwość ratownikom górskim jak i innym przeszkolonym użytkownikom detektorów szybkiego odnalezienia swojej osoby pod lawinąPamiętaj, wchodząc w teren zagrożony lawinowo trzeba być odpowiednio przygotowanym!